وبسایت شخصی پرویز درگی معلم بازاریابی

7 درس فروش که می‌توان از ورزش آموخت 27 تیر
admin لایک 0 دیدگاه

7 درس فروش که می‌توان از ورزش آموخت

چقدر ورزش و فروش نقاط مشترک دارند؟ در واقع خیلی بیشتر از آنچه فکر می‌کنید.
7 درس ورزش که فروشندگان نیز مانند ورزشکاران باید بیاموزند را در اینجا آورده‌ایم:
1-    تمرکز ذهنی داشته باشید
اگر تا به حال در ورزشی شرکت کرده باشید بدون شک جمله "مقاوم باش و ادامه بده" را در پایان یک تمرین طاقت‌فرسا شنیده‌اید. این عبارت بیشتر بر مقاومت روانی تاکید دارد تا توانایی ورزشی.
آیا قادرید اندکی قدرت خود را متمرکز کنید تا با‌قدرت مسابقه را به پایان برسانید؟ این شبیه پایان ماه در دنیای فروش است. مهم نیست که چند هفته گذشته چقدر چالش‌برانگیز بوده است، باید تمام نیروی خود را جمع کنید، کاری را که از شما خواسته شده انجام دهید و آن را به خوبی انجام دهید.


2-    بر موانع غلبه کنید
در دو و میدانی، برای موفقیت در پرش از مانع باید زمانی که به آن نزدیک می‌شوید سرعت خود را افزایش دهید. اگرچه واکنش طبیعی کند کردن حرکت است اما این کار تنها به برخورد و آسیب دیدگی منجر می‌شود.
به طور مشابه، در فروش، شما هرروز با چالش‌هایی روبرو می‌شوید که باید برای رشد شخصی و افزایش بهره‌وری خود از آن‌ها استفاده کنید. شما باید با این موانع روبرو شوید و بدانید که موانع دیگری نیز وجود دارند و باید با همان شدت از آن‌ها نیز عبور کنید.


3-    کلیدی‌ترین نکته مدیریت زمان است
هنگامی که لازمه زندگی ایجاد تعادل میان زمان تمرین، روزهای مسابقه، زندگی اجتماعی، و کارهای بی‌شمار دیگر است، به سرعت متوجه خواهید شد که مدیریت موثر زمان یک ضرروت است نه یک کالای لوکس.
اختصاص وقت کم در فروش بسیار خطرناک است، اما با مهارت‌های خوب مدیریت زمان به راحتی می‌توانید برنامه روزانه خود را مدیریت کنید، با وقت‌شناسی با مشتریان برخورد کنید و بر روی کارهای دردست تمرکز کنید.


4-    برد و باخت باوقارانه‌ای داشته باشید
در حالی که مهم است برای برنده شدن در زمین و یا دفتر کار جشن بگیرید به یاد داشته باشید که عوامل این موفقیت بسیار فراتر از زمین چمن و دفتر کار هستند.
برای مثال، وقتی در سازمان ما قراردادی بسته می‌شود، با ارسال ایمیلی به افراد از هرکسی که در آن نقش داشته است تشکر می‌کنیم. از طرف دیگر نیز اگر معامله‌ای از دست برود و باعث پیشی گرفتن رقیبان شود سرزنش افراد کار پسندیده‌ای نیست.

 

 

ادامه این مطلب را در کتاب "بازاریابی و زندگی با ورزش" بخوانید.

سبز باشید

درباره وبلاگ
من نوشتن را دوست دارم هر روز می نویسم .با بنیان گذاری TMBA و زیر مجموعه های آن شامل : آموزشگاه بازارسازان،شرکت نوربیز، کانون تبلیغاتی ضمیر بازار، مجله بازار یاب بازارساز، مجله TMBA، انتشارت بازاریابی، فروشگاه کتاب، دپارتمان مشاوره، دپارتمان تحقیقات بازاریابی و... سعی کرده ام با همراهی همکارن صمیمی در نهایت توان در خدمتگزاری به جامعه کار و کسب ایران بکوشم.