وبسایت شخصی پرویز درگی معلم بازاریابی

27 تیر
admin لایک 0 دیدگاه

برترین روندهای آتی فروش صنعتی

مدل سازی از رفتار نیروهای فروش موفق

مدلها توصیفی کلامی و شِمایی بصری از نحوه عملکرد سیستم و جریان فرآیندها هستند. مدلها امکان انجام تجارب مجدد و پیش بینی پذیر را فراهم می‎کنند. امروزه سازمانهای بسیاری برای درک آنکه نیروهای فروش برجسته خود از چه طریقی و به چه نحوی استراتژی‎های موفق را تدوین و اجرایی می‎کنند، و با لحاظ نمودن سیاستهای آنها در قبال مشتریان، روان سنجی، و ماهیت انسانی تصمیم‎گیران اجرایی‌، از رفتارهای نیروهای فروش موفق خود مدلی تهیه می‎کنند و با استفاده از آن مدل موفقیت این نیروها را برای دیگر نیروهای فروش تعمیم می‎دهند. مدل‎ها به سادگی قابل درک و الگو برداری هستند و فرآیند جانشین پروری و پرورش نیروهای تازه نفس را تسریع می‎بخشند.

ادامه مهاجرت از فروش میدانی به فروش تلفنی و اینترنتی

امروزه بسیاری از شرکت‎ها تلاشها و اقدامات نیروهای فروش میدانی خود را معطوف فروش اینترنتی و تلفنی کرده‎اند. لذا این نیروها با توجه به محدودیتهای مذاکرات تلفنی، باید کاملاً به فن و مهارت مذاکره‎ی تلفنی آشنا باشند، تا بتوانند از این طریق رابطه‎ای دو سر سود با مشتریان بوجود آورند. درک و شناخت هنر اقناع از جمله ضروری‎ترین ملزومات مهارتی نیروهای فروش در آینده خواهد بود.

عارضه فرسودگی فناوری در نیروهای فروش

هر چند که فناوری عمیقاً توانسته راندمان نیروهای فروش را بالا ببرد، اما نباید آسیب‎های ناشی از آن را نادیده گرفت. امروزه فروشندگان به صورت پیوسته آن هم به لطف وجود فناوری‎هایی مثل تلفن همراه، ایمیل،… در دسترس مشتریان قرار دارند و این امر می‎تواند تعادل زندگی آنها را خدشه‎دارکند، و نیروهای فروش را اصطلاحاً دچار عارضه فرسودگی فناوری کند.

 

ادامه این مطلب  را در کتاب "40 گفتار پیرامون ارتقای مهارتهای فروش " بخوانید.

 

منبع: Top 10 sales trends for 2013

 برداشتی از وبسایت هاروارد

سبز باشید

درباره وبلاگ
من نوشتن را دوست دارم هر روز می نویسم .با بنیان گذاری TMBA و زیر مجموعه های آن شامل : آموزشگاه بازارسازان،شرکت نوربیز، کانون تبلیغاتی ضمیر بازار، مجله بازار یاب بازارساز، مجله TMBA، انتشارت بازاریابی، فروشگاه کتاب، دپارتمان مشاوره، دپارتمان تحقیقات بازاریابی و... سعی کرده ام با همراهی همکارن صمیمی در نهایت توان در خدمتگزاری به جامعه کار و کسب ایران بکوشم.