وبسایت شخصی پرویز درگی معلم بازاریابی

پانزدهمین کتاب TMBA منتشر  شد : مدلهای مدیریتی برای راه اندازی و اداره یک کسب و کار ( از تئوری تا عمل ) 27 تیر
admin لایک 0 دیدگاه

پانزدهمین کتاب TMBA منتشر شد : مدلهای مدیریتی برای راه اندازی و اداره یک کسب و کار ( از تئوری تا عمل )


با به کارگیری متناسب این ابزارها و مدلها می توانید برتوانایی خود برای یافتن پاسخ برخی پرسشهایی که در کسب و کار با آنها مواجه هستید ، بیفزایید.


ترتیب این مقولات در کتاب به گونه ای است که با راه اندازی یک کسب و کار و مسائل مرتبط با آن در طی روند رشد ، تقارن و تناسب داشته باشد. به عنوان مثال ، اولین بخش به بررسی محیط کلان کسب و کار اختصاص داده شده است و به همین سیاق ، منظور از تأسیس شرکت ( ماموریت ) ، و همچنین جایگاه شرکت و کسب و کار در بین رقبا ، و.... مورد توجه قرار گرفته است ، تا مجموعه ی حاضر بتواند بیشترین راهها را برای پاسخگویی به مراحل گوناگون راه اندازی و اداره ی یک کسب و کار ، فراهم آورد .


برای ملموس بودن مطالب ، سعی شده است که از مثالهایی استفاده شود تا به سهولت درک مطلب کمک کند و یک الگوی عملی برای کاربرد آن در کسب و کار خوانندگان محترم ایجاد کند.البته به منظور جلوگیری از اطاله ی کلام در مواردی که به نظر می رسیده است مدل و ماتریس مورد بررسی فاقد این پیچیدگیهای مفهومی بوده و از صراحت و وضوح کافی برای فهمیدن برخوردار است ، از ارائه ی این مثالها صرفنظر شده است .


با این حال این ابزار و مدلها پیچیدگی چندانی ندارد ، اما بایستی توجه داشت که به کارگیری آنها بی نیاز از عامل قضاوت انسانی نیست ؛ بدین رو چانچه در نحوه ی استفاده از آنها تردید داشتید ، می توانید از نظرات یک مشاور مجرب استفاده کنید. به همین منظور گروه مشاوران شرکت TMBA و نیز کارشناسان تحقیقات بازاریابی این شرکت ، در راستای رسالت سازمانی خود مبنی بر توانمند سازی کسب و کارها ، آماده ی ارائه ی این خدمات هستند .


16 فصل کتاب مدلهای مدیریتی برای راه اندازی و اداره ی کسب و کار ( از تئوری تا عمل)


فصل 1 : تحلیل محیط کلان خارجی


فصل 2 : ماتریس گروه مشاوران بوستون


فصل 3:  ماتریس پورتفولیوی تصمیم گیری مأموریت و شایستگیهای اصلی


فصل 4 : ماتریس جنرال الکتریک / مکنزی


فصل 5  : ماتریس هوفر- شندل


فصل 6 : ماتریس آنسوف


فصل 7:  ماتریس چرخه ی عمر ای . دی. لیدل


فصل 8 : ماتریس 5 عاملی پورتر و استراتژیهای عمومی پورتر


فصل 9 : ماتریس هدایتگر مک دونالد


فصل 10 : ماتریس هدایتگر شل


فصل 11 : ماتریس هامل و پراهالاد


فصل 12 : مدل هفت اس مکنزی


فصل 13:  تحلیل متقارن


فصل 14 : تحلیل مزیت ویژه ی فروش


فصل 15 : تحلیل شبکه ای


فصل 16 : تحلیل مقایسه ی زوجی


حامی مادی و معنوی کتاب مدلهای مدیریتی برای راه اندازی و اداره یک کسب و کار ( از تئوری تا عمل)


در انتشار برخی از کتابهای TMBA تا کنون حامیانی به مدد آمده اند. در این کتاب باید از خانواده محترم ایزدپناه(هیأت مدیره شرکت استیل البرز) و جناب آقای بذر افشان (مدیر محترم بازاریابی و فروش شرکت استیل البرز) تشکر و قدردانی کنم که پرلطف به عنوان حامی مادی و معنوی ما را در انتشار کتاب مدلهای مدیریتی  برای راه اندازی و اداره یک کسب و کار (از تئوری تا عمل) یاری کردند.


پیشتر هم نوشته بودم برخی از شرکتها و سازمانها در ایران فراتر از رویه های مرسوم به دنبال اقدامات سودمند و مفید هستند. از جمله اقداماتی که تا کنون مرسوم بوده تلاشهای موفق بازاریابی و تبلیغات است که در قالب تیزرهای تبلیغاتی و بروشور آغاز و انجام می یابد. از سالها پیش برخی از شرکتها کوشیدند تا فعالیتهای عام المنفعه ای را برای رونق بخشی به صنعت انجام دهند . از جمله این اقدامات ، حمایت مادی و معنوی از انتشار کتاب است . چنین اقدامی سبب می شود هم توسعه دانش بازاریابی با سرعت بیشتر مسیر تحولی خود را طی کند ، و هم باعث می شود سازمانها به عنوان سازمانهای پیشتاز شناخته شوند.


سبزباشید

درباره وبلاگ
من نوشتن را دوست دارم هر روز می نویسم .با بنیان گذاری TMBA و زیر مجموعه های آن شامل : آموزشگاه بازارسازان،شرکت نوربیز، کانون تبلیغاتی ضمیر بازار، مجله بازار یاب بازارساز، مجله TMBA، انتشارت بازاریابی، فروشگاه کتاب، دپارتمان مشاوره، دپارتمان تحقیقات بازاریابی و... سعی کرده ام با همراهی همکارن صمیمی در نهایت توان در خدمتگزاری به جامعه کار و کسب ایران بکوشم.