وبسایت شخصی پرویز درگی معلم بازاریابی

نکاتی ارزان ولی موثر برای برندسازی 14 مرداد
admin لایک 0 دیدگاه

نکاتی ارزان ولی موثر برای برندسازی

برای اینکه برند قدرتمند و ماندگاری داشته باشیم باید اصول برندسازی را بدانیم. طبیعی است اگر بودجه هنگفتی برای برندسازی و تبلیغات در نظر گرفته باشیم گزینه‌های زیادی پیش رویمان خواهد بود اما روی صحبت من در اینجا با بنگاههای اقتصادی کوچک و متوسط است که توان صرف هزینه بالا برای برندسازی را ندارند. در ادامه به چند نکته اشاره کرده‌ام. 
1) به جزئیات توجه داشته باشید.
استیو جابز می گوید: طراحی تنها شبیه چیزی بودن یا حس مشابه به چیزی را منتقل کردن نیست. بلکه باید بدانیم چگونه این کار را انجام دهیم. بهترین توصیف برای معنای این جمله در برندینگ این است که به مسئله مهم تجربه مشتریان مان با تفکر و دقت نگاه کنیم. مطمئناً پیش بینی موانع و مشکلات احتمالی در این زمینه و پیدا کردن راه حل هایی برای جلوگیری از وقوع این مشکلات یکی از نشانه های اولیه ایجاد یک برند قدرتمند است. 
2) مطالعه و بررسی را نادیده نگیرید.
تحقیق و مطالعه می توانند به شکل شگفت آوری در بهبود نرخ بازگشت سرمایه ای که در راستای ساخت برند خود صرف کرده اید نقش داشته باشند چرا که تحقیق بخش مهمی از فرایند برندینگ را در بر می گیرد. اگر فرایند برندینگ را مانند یک کشتی در اقیانوسی بزرگ تصور کنیم تحقیق و بررسی نقش فرمان راهنمای کشتی را ایفا می کنند. تحقیق به شما این اجازه را می دهد که عکس العمل نسبت به برند و میزان آگاهی افراد جامعه از برندتان را با دقت مشخص کنید که البته این آگاهی از برند در بسیاری از برنامه ریزی ها و پیشرفت های آتی شما سهم مهمی خواهد داشت. 
3) از تاثیرگذاران استفاده کنید. 
در حال و هوای بازار امروز برندینگ در ارتباط بودن با افراد جامعه یا همان افراد تاثیرگذار است که معنی پیدا می کند. پلتفرم هایی مانند اینستاگرام نقش مهمی در برندینگ ایفا می کنند چرا که افراد زیادی با علایق و احساسات مشابه را پیرامون یک نفر آن هم با یک اعتماد نسبی جذب گرد می آورند که می تواند نتیجه خوبی برای برند شما  به همراه داشته باشد.
4) خدمات مشتریان را جدی بگیرید.
پشتیبانی و در نظر گرفتن همه جوانب و پایه های فریاند برندینگ یکی از اصول مهم برندسازی است و مطمئناً یکی از این ستون ها که نقش بسیار بسیار مهمی در این فرایند ایفا می کند خدمات مشتریان است. اگر دقت کرده باشید واحد خدمات مشتریان واحدی است که در آن کارکنان و مشتریان به صورت رو در رو و مستقیم با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. بنابراین هرچقدر این واحد را جدی تر بگیرید مطمئناً تاثیر مثبت و فراموش نشدنی تری را بر روی مخاطب در مورد برند خود خواهید گذاشت. مشتریان بسیار علاقه مند به ارتباط گرفتن با تصویر و احساسی هستند که آن را از ارتباط با واحد خدمات مشتریان کسب کرده اند. بنابراین باز تاکید می کنم که تنظیم برنامه و رویکردی جامع در ارتباط با واحد خدمات با مشتریان را بسیار جدی بگیرید.

سبز باشید
 

درباره وبلاگ
من نوشتن را دوست دارم هر روز می نویسم .با بنیان گذاری TMBA و زیر مجموعه های آن شامل : آموزشگاه بازارسازان،شرکت نوربیز، کانون تبلیغاتی ضمیر بازار، مجله بازار یاب بازارساز، مجله توسعه مهندسی بازار، انتشارت بازاریابی، فروشگاه کتاب، دپارتمان مشاوره، دپارتمان تحقیقات بازاریابی و... سعی کرده ام با همراهی همکارن صمیمی در نهایت توان در خدمتگزاری به جامعه کار و کسب ایران بکوشم.