وبسایت شخصی پرویز درگی معلم بازاریابی

تابستان داغ فیلم‌های عامه پسند و درسهایی برای مدیران کار و کسب (بخش پایانی) 27 تیر
admin لایک 0 دیدگاه

تابستان داغ فیلم‌های عامه پسند و درسهایی برای مدیران کار و کسب (بخش پایانی)

 

7.  زندگی پنهانی حیوانات خانگی (The Secret Life of Pets)

 

کمپانی یونیورسال تیر ماه امسال اکران این انیمیشن کمدی و خانوادگی جذاب و دیدنی را آغاز خواهد کرد. ایا تاکنون به این موضوع فکر کرده اید که زمانی که ما سر کار یا در مدرسه هستیم، سگ‌ها و گربه‌هایمان در خانه چه می‌کنند؟مکس یک حیوان خانگی دوست داشتنی و سوگلی صاحبش است که به همراه صاحبش در یک آپارتمان در محله منهتن نیویورک زندگی می کند٬ اما ناگهان زندگی مکس به کلی عوض می شود چون صاحبش حیوان خانگی بدریخت و کثیف و شلخته ای بنام لوک را به خانه آورده است.

در همین حال که مکس و جانور تازه وارد در حال جنگو جدال با یکدیگر هستند٬ در جایی دیگر خرگوش سفید زیبایی بنام گلوله برفی در حال گرد هم آوردن و درست کردن ارتشی از حیوانات خانگی طرد شده که حال و روز مکس را دارند می باشد که به این امید بتوانند از صاحبانشان انتقام بگیرند. در این هنگام است که مکس و لوک مجبور می‌شوند که اختلافات‌شان را کنار بگذارند و با هم متحد شوند تا جلوی اسنوبال را بگیرند.

هرچند رقابت مانعی بر سر راه ایستایی و سکون است اما نمیتوان همیشه انتظار نتایجی مطلوب از آن داشت و گاهی نیاز است تا با همچراغیهای خود از سر صلح و رفاقت وارد شویم نه رقابت. بیل گیتس، نابغه‌ی دنیای فناوری جمله جالب توجهی درخصوص رقابت کردن دارد. او می‌گوید که "من با هیچ‌کس جز خودم رقابت نمی‌کنم، هدف من مغلوب کردن آخرین کاری است که انجام داده‌ام". در واقع، رقابت با انسان زاده می‌شود و آن را می‌توان لازمه‌ی حیات و پویایی حیات بشر دانست. انسانها از همان دوران کودکی خود با مفاهیم مهمی چون رقابت، شکست، پیروزی و ... آشنا میشوند و چگونگی درک آنها از این مفاهیم در زندگی خودشان است که شخصیت‌شان را به مرور شکل می‌دهد. اما زمانی که افراد در سایه تعامل با یکدیگر فعالیت‌ می‌کنند می‌توانند به دستاوردهای ملموس‌تری دست یابند تا آن‌که قائم به‌فرد بوده و مدام در رقابت باشند:

 

 

 

8. عصر یخبندان: دوره برخورد (Ice Age: Collision Course)

 

این انیمیشن پنجمین عنوان از سری انیمیشن عصر یخبندان (Ice Age) می‌باشد که اولین بار در سال ۲۰۰۲ رونمایی شد. اسکرت  همان سنجابی که باعث دردسرهای اصلی در تمامی قسمت ها بود٬ اینبار در خارج از کره زمین در حال پیگیری داستان ها حماسی اش برای یافتن بلوط می باشد که به طور اتفاقی باعث تغییر شکل و به خطر افتادن حیات کره زمین می شود. او طبق معمول با انجام زنجیره‌ای از اشتباهات، تصادفا فیتیله سلسله‌ای از رویدادهای عظیم کیهانی را روشن می‌کند و بدین ترتیب باعث می‌شود که کل کره زمین به خطر نابودی بیفتد.

برای نجات کره زمین و حیواناتی که بر روی آن زندگی می کنند مندی) ،سید (Sid) ،دیگو (Diego) و بقیه حیوانات تصمیم به ترک خانه و اقدام به یک سفری پر از اتفاقات ،پر از سختی ها و پر از شادی ها و غم ها می کنند؛ اما در این میان آن ها مجبورند با گروه جدیدی مبارزه کنند، گروهی که با دشمن قدیمیشان دوست شده و حالا دشمن آن ها نیز محسوب می شود.

شعار تبلیغاتی این فیلم یعنی: «یک قدم کوچک، یک خرابکاری بزرگ» اشاره‌ای ظریف به نظریه آشوب (اثر پروانه ای) دارد. اثر پروانه‌ای به این معناست که تغییر جزیی در شرایط اولیه می‌تواند به نتایج وسیع و پیش‌بینی نشده در ستاده‌های سیستم منجر گردد و این سنگ بنای تئوری آشوب است. ما اغلب می‌توانیم با بکار بردن اثر پروانه‌ای و شروع به انجام کارهای کوچک و قرار دادن و هدایت آن در مسیر درست به نتایج بزرگ دست یابیم. 

 

سبز باشید

 

درباره وبلاگ
من نوشتن را دوست دارم هر روز می نویسم .با بنیان گذاری TMBA و زیر مجموعه های آن شامل : آموزشگاه بازارسازان،شرکت نوربیز، کانون تبلیغاتی ضمیر بازار، مجله بازار یاب بازارساز، مجله TMBA، انتشارت بازاریابی، فروشگاه کتاب، دپارتمان مشاوره، دپارتمان تحقیقات بازاریابی و... سعی کرده ام با همراهی همکارن صمیمی در نهایت توان در خدمتگزاری به جامعه کار و کسب ایران بکوشم.