به انگیزه روز مادر

۱۳۹۵/۱۲/۲۹
0 دیدگاه
به انگیزه روز مادر

مادر مجموعه‌ای بی‌نظیر از زیبایی‌های خداوند است که به بهترین شکل گرد هم آمده‌اند. و امروز روز مادر است؛ مادری که برترین مدیر هستی بعد از خداوند متعال است.
درباره مدیریت یک سازمان تا دل‌تان بخواهد کتاب نوشته شده و می‌شود. تعداد بسیار زیادی از متفکران در این باره تئوری مطرح کرده‌اند، اصول و قواعد تعیین کرده‌اند و به تشریح ویژگی‌های یک مدیر پرداخته‌اند. اما واقعاً کدام مدیر را می‌شناسید که در مدیریت مجموعه‌اش بهتر از یک مادر عمل کند؟

آغاز مبارک

۱۳۹۵/۱۲/۲۸
0 دیدگاه
آغاز مبارک

سال 1395 با تمام خاطرات خوب و بدش گذشت. سالی که تورم به زیر ده درصد رسـید ولی رکود و بیکاری آزاردهـنده بود، اما چشم انداز امیدوارکننده ای را نوید می داد. سالی که شرکت های یادگیرنده و تندآموز در همین بستر نامناسب اقتصادی دست آوردهای خوبی داشـتند. سـالی که سـازمان های توجه کننـده به مباحث مغزافزاری و دل افزاری در همـین فضای محیط کلان سخت، موفقیت های قابل تحسینی داشتند.

3 استراتژی که مشتریان را از شما دور می کند

۱۳۹۵/۱۲/۲۷
0 دیدگاه
3 استراتژی که مشتریان را از شما دور می کند

نگاهی به تقویم بیندازید. نفسهای زمستان به شماره افتاده و بهار نو در راه است. در چنین شرایطی لازم است تا شما فروشندگان و بازاریابان عزیز نیز در راهکارهای ناکارامد خود تجدید نظر کنید. .نفس عمیق بکشید، با خود صادق باشید و اگر ارائه فروش شما متأثر از هریک از این استراتژی هاست، زمانی را برای تغییر آن اختصاص دهید:

9 دلیل که چرا مشاغل با حقوق بالا ممکن است شما را درمانده کند (بخش پایانی) 

۱۳۹۵/۱۲/۲۵
1 دیدگاه
9 دلیل که چرا مشاغل با حقوق بالا ممکن است شما را درمانده کند (بخش پایانی) 

5. سُنّت
برخی افراد در نقشهایی پیشرفت میکنند که قاعده محور بوده و ساختار آن بصورت سلسله مراتبی باشد. آنها از دنبال کردن مجموعه ای صریح و شفاف از اصول مشعوف میشوند و به درسهای ارزشمندی که از روال گذشته انجام امور گرفته اند احترام میگذارند. به لحاظ سرشتی و خلق و خو، هرکسی نمیتواند و قرار هم نیست که نوآور و چارچوب شکن باشد و خود را با تغییرات مستمر انطباق دهد. در واقع برخی مشاغل به شکلی روزمره بر اساسی روالی ثابت هستند که نیازمند شخصیتهایی با همین حال و هوا میباشند. بنابراین حتی در صورتی که شغلی  چالشی و نیازمند نوآفرینی و خلاقیت درآمدی عالی به افراد این چنینی پیشنهاد شود آنها دچار فرسودگی خواهند شد. افرادی که با سنت (روال همیشگی و قدیمی) برانگیخته میشوند، از قاعده شکنی و نوآوری مستمر خوشحال نخواهند شد.

9 دلیل که چرا مشاغل با حقوق بالا ممکن است شما را درمانده کند (بخش اول)

۱۳۹۵/۱۲/۲۴
0 دیدگاه
9 دلیل که چرا مشاغل با حقوق بالا ممکن است شما را درمانده کند (بخش اول)

شايد اختراع پول يكي از كشفيات شگرف و بي‌نظيري باشد كه بشر توانست به کمک آن مسائل موجود در مبادله كالاها و خدمات را به كلي برطرف سازد. پول! همه ما دوست داریم بیشتر پول داشته باشیم، آیا این قاعده کلیشه ای درست است؟ براساس تحقیقات روانشناختی پاسخ به این سوال پیچیده و وابسته به عوامل متعدد است. همگی ما بسته به شخصیتمان، انگیزاننده های متفاوتی داریم. در عین آنکه پول بطور قطع اهمیت دارد، اما در صورتی که دیگر عوامل انگیزاننده شغلی نادیده گرفته شوند پول میتواند اوضاع را خراب تر کند.

و تلفن اختراع شد

۱۳۹۵/۱۲/۲۱
0 دیدگاه
و تلفن اختراع شد

در 3 مارس 1847 در ادينبورگ اسكاتلند كودكي به دنيا آمد كه بعدها نامش همواره با يك كلمه عجين شد. تلفن! در چنین روزهایی  یعنی درست 141 سال قبل الکساندر گراهام بل 29 ساله توانست اولین تماس تلفنی تاریخ را برقرار کند.
اولين پيام تلفني بل با اين جمله: "آقاي واتسون بيا اينجا با تو كار دارم" آغاز گرديد. شايد اگر گراهام بل مي‌دانست كه در آستانه يك اختراع بزرگي است اولين پيام خود را با جمله جالب تری شروع مي‌كرد. آن جمله تاريخي البته اولين جمله كامل بود كه از طريق سيم ارسال شده بود.

فصل تغییر آمد

۱۳۹۵/۱۲/۲۰
0 دیدگاه
فصل تغییر آمد

از اینکه در دوران رخوت و رکود برخی کار و کسبها، تعدادی از عزیزان توجه به آموزش و سرمایه گذاری برخود را فراموش نمی کنند خوشحالم . به واقع در حال حاضر یکی از بزرگترین مسائل بنگاههای اقتصادی، امور حوزه بازاریابی و فروش است. و به عینه عصر حکومت مشتری را شاهد هستیم. حال مدیران و کارشناسان بنگاههای اقتصادی باور کرده اند که بسیاری از دانسته ها و تجربیات گذشته، قابلیت تعمیم دادن به آینده را ندارند پس باید خودشان را با مباحث روز کار و کسب خصوصاٌ بازاریابی و فروش بیشتر مجهز کنند